HARMONOGRAM ŚWIETLICY

Natalia Duda

Rosemary Wiśniewski

Karolina Laskowska

Nauka przez zabawę, czyli kilka słów o naszej szkolnej świetlicy.

Zajęcia świetlicowe są zajęciami pozalekcyjnymi i dają możliwość kształcenia i wszechstronnego rozwoju bez lekcyjnego rygoru. Dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i znacznej swobody w trakcie realizacji zainteresowań, co przekłada się na dobre samopoczucie dzieci i większą efektywność działań wychowawczych. Nasza świetlica to miejsce, gdzie rozwijają się umiejętności koleżeńskiego współżycia, uczymy dzieci korzystania z dóbr kultury oraz nawyków kultury życia codziennego, upowszechniamy zasady kultury zdrowotnej oraz dbałości o zachowanie zdrowia.

Świetlica w naszej szkole będzie magicznym miejscem, w którym dzieci współtworzą przestrzeń do rozwoju, lepszego poznawania siebie samych i swoich kolegów.

W Akademickim Zespole Placówek Oświatowych, świetlica będzie miejscem, gdzie będziemy malować, lepić, gotować, przygotowywać przedstawienia i teatrzyki, poznawać świat na zajęciach przyrodniczych.
Na świetlicy nie zabraknie  gier planszowych i innych zabawek. Zapoznamy dzieci z możliwościami zdrowego, pozytywnego organizowania sobie czasu wolnego i przyswajania dobrych nawyków w tym zakresie.

Nasza świetlica to także organizowanie pomocy w nauce, tworzenie warunków do nauki własnej oraz wdrożenie dziecka do samodzielnej pracy umysłowej. Zorganizujemy tu "czas ciszy", w czasie którego dzieci będą mogły odrabiać zadania domowe i/lub czytać lektury. W odrabianiu lekcji dzieciom może pomóc opiekun lub nauczyciel. Dzięki temu te z nich, które będą później odbierane ze szkoły, nie będą musiały pracować w domu.
Za to pozostały czas na świetlicy wypełni zabawa i aktywność. Będziemy jeść  wspólnie posiłki, odrabiać lekcje, uczyć się nowych rzeczy, bawić się i śmiać !
 Na naszej świetlicy nigdy nie będzie nudno!

Godziny pracy świetlicy:
- 5.30-16.00 - (opieka bezpłatna)
- 16.00-18.30 – odpłatność 5 zł/h
.

Roczny plan pracy świetlicy
Rozkład zajęć na świetlicy w ciągu dnia
Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy
Regulamin zachowania na świetlicy i kontrakt świetlicowy