Od września 2017 w Akademickim Zespole Placówek Oświatowych zostanie uruchomiona nasza własna, nowoczesna kuchnia z zapleczem, dzięki której nasze maluszki, przedszkolaki i uczniowie będą mogli zjeść smacznie, zdrowo i tanio. Uczniów zapraszamy na posiłki do szkolnej stołówki, mieszczącej się tuż obok kuchni.

Jedzenie odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu, szczególnie w życiu dzieci i młodzieży. Z uwagi na fakt, że dzieci bardzo szybko rosną, ich aktywność fizyczna i umysłowa jest coraz większa, potrzebują sił, by sprostać wyzwaniom dni codziennego i mają duże zapotrzebowanie na energię, powinny jeść regularnie i nie zapominać o ciepłych posiłkach.

Żywienie dzieci i młodzieży w naszych placówkach będzie zgodne z obowiązującymi normami (np. dietetycznymi) oraz dostosowane do indywidualnych potrzeb, tj. indywidualne diety, alergie, nietolerancje pokarmowe, itp.

 

Dieta dziecka powinna zawierać wszystkie składniki odżywcze, tj.: witaminy, węglowodany, białko, tłuszcze czy minerały, potrzebne do prawidłowego rozwoju organizmu. Szczególną wagę przykładamy do wykorzystywania zdrowych produktów, włączenia do jadłospisu dużej ilości warzyw i owoców, produktów mlecznych i fermentowanych, które są źródłem łatwo przyswajalnego wapnia, niezbędnego do prawidłowego kształtowania układu kostnego oraz produktów zawierających błonnik. Kucharze zadbają, aby posiłki były zdrowe i różnorodne a przede wszystkim smakowały dzieciom.

Nasza kuchnia codziennie przygotowywać będzie śniadanie, obiad złożony z 2 dań, podwieczorki i ciepłe napoje. Nasi podopieczni będą mogli wykupić według własnego uznania - karnet na wszystkie posiłki, tylko obiad lub podwieczorek. Każdego dnia może być inaczej, w zależności od planu lekcji i zajęć dodatkowych.

Więcej informacji dot. zasad korzystania ze stołówki,  udostępnimy w sierpniu przed rozpoczęciem roku szkolnego 2017/2018.

  • 1_02.png
  • 2_04.png
  • 3_06.png
Akademicki Zespół Palcówek Oświatowych
Fijewo, 14-260 Lubawa
www.szkolalubawa.pl
www.przedszkolelubawa.pl
www.zlobeklubawa.pl
Właściciel – Organ Prowadzący
Fundacja Rozwoju Warmii i Mazur
ul. Gdańska 10/8, 14-200 Iława
tel. 89 648 76 69
mail: biuro@fundacjawm.pl
www.fundacjawm.pl
@fundacjarwm
@Szkola_Lubawa