SPRAWDŹ MENU TUTAJ

W Akademickim Zespole Placówek Oświatowych jest uruchomiona nasza własna, nowoczesna kuchnia z zapleczem, dzięki której nasze maluszki, przedszkolaki i uczniowie mogą zjeść smacznie, zdrowo i tanio. Uczniów zapraszamy na posiłki do szkolnej stołówki, mieszczącej się tuż obok kuchni.

Jedzenie odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu, szczególnie w życiu dzieci i młodzieży. Z uwagi na fakt, że dzieci bardzo szybko rosną, ich aktywność fizyczna i umysłowa jest coraz większa, potrzebują sił, by sprostać wyzwaniom dni codziennego i mają duże zapotrzebowanie na energię, powinny jeść regularnie i nie zapominać o ciepłych posiłkach.

Żywienie dzieci i młodzieży w naszych placówkach będzie zgodne z obowiązującymi normami (np. dietetycznymi) oraz dostosowane do indywidualnych potrzeb, tj. indywidualne diety, alergie, nietolerancje pokarmowe, itp.

Dieta dziecka powinna zawierać wszystkie składniki odżywcze, tj.: witaminy, węglowodany, białko, tłuszcze czy minerały, potrzebne do prawidłowego rozwoju organizmu. Szczególną wagę przykładamy do wykorzystywania zdrowych produktów, włączenia do jadłospisu dużej ilości warzyw i owoców, produktów mlecznych i fermentowanych, które są źródłem łatwo przyswajalnego wapnia, niezbędnego do prawidłowego kształtowania układu kostnego oraz produktów zawierających błonnik. Kucharze zadbają, aby posiłki
były zdrowe i różnorodne a przede wszystkim smakowały dzieciom.

Nasza kuchnia codziennie przygotowywać będzie śniadanie, obiad złożony z 2 dań, podwieczorki i ciepłe napoje. Nasi podopieczni będą mogli wykupić według własnego uznania - karnet na wszystkie posiłki, tylko obiad lub podwieczorek. Każdego dnia może być inaczej, w zależności od planu lekcji i zajęć dodatkowych.

ZASADY ZAKUPU OBIADÓW SZKOLNYCH DLA UCZNIA W ROKU SZKOLNYM 2023/2024:

1. Uczeń może spożywać obiad po wcześniejszym zakupie w systemie abonamentowym lub "karteczkowym".

2. Zakup obiadu dla ucznia na dany dzień należy zgłaszać tylko w sekretariacie szkoły lub telefonicznie/SMS (tel. +48 575 141 005) dzień wcześniej do godz. 12.00.

3. Rezygnację z obiadu w przypadku nieobecności ucznia, w celu odpisania opłaty za obiad, należy zgłaszać tylko w sekretariacie lub telefonicznie/SMS (nie przez wychowawcę lub/i innego nauczyciela i nie pracownikom kuchni) do godz. 12.00 dnia poprzedającego dzień wykupionego obiadu.

4. Kontakt do sekretariatu: osobisty lub telefoniczny/ SMS +48 575 141 005.

5. CENA ZAKUPU OBIADU UCZNIOWSKIEGO W SYSTEMIE ABONAMENTOWYM LUB "KARTECZKOWYM":

• * system abonamentowy obejmuje 1 miesiąc (od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca, codziennie):
  •  - cena pełnego obiadu: 12,50 zł/dzień (I danie, II danie, kompot);
  •  - cena wyłącznie I dania (zupa): 4,50 zł/dzień;
  •  - cena wyłącznie II dania+kompot: 8,00 zł/dzień
  •
  • * system "karteczkowy", umożliwiający zakup pojedynczego obiadu z zanaczenie wybranego dnia obiadowego:
  •  - cena pełnego obiadu: 13,50 zł/dzień (I danie, II danie, kompot);
  •  - cena wyłącznie I dania (zupa): 5,00 zł/dzień;